Chodzi oczywiście o zajęcia skierowane specjalnie do nich i prowadzone w ukierunkowany sposób – ćwicząc, dzieci bawią się, ale jednocześnie uczą i doskonalą.
Joga oddziałuje nie tylko na prawidłową pozycję kręgosłupa, wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, ale także poprawia koordynację i świadomość ciała. Regularne ćwiczenie jogi, również dzięki pracy z oddechem, sprzyjają zwiększonej koncentracji, a także dają poczucie spokoju i relaksu.
Jest to niezwykle ważne, szczególnie, że nasze dzieci żyją w zapędzonym świecie zapracowanych rodziców, obowiązków szkolnych, nieustających lekcji, ciężkich plecaków, ale też w świecie multimedialnych gadżetów, gier wideo i centrów handlowych. W połączeniu z pośpieszną dietą, przepełnioną słodyczami, powoduje to często skutek w postaci nadpobudliwości, z którą zarówno dziecku, jak i rodzicom niełatwo sobie poradzić.
Niektóre dzieci reagują z kolei wycofaniem się, cierpią na pogarszającą się samoocenę, co w rezultacie ma wpływ na ich relacje z rówieśnikami.
Praca z ciałem, pokonywanie barier i doskonalenie umiejętności pozwala na zbudowanie pewności siebie i sprzyja dokonywaniu świadomych wyborów, pozwalając jednocześnie na koncentrowanie się na własnym rozwoju, a nie na wypalającej rywalizacji.
Joga to też inne aspekty zdrowego stylu życia (stosunek do środowiska, używek, dieta), które wyćwiczone w dzieciństwie stają się „drugą naturą” człowieka.