LEGO i ROBOTYKA Bricks4kidz

Grupa wiekowa:

LEGO i ROBOTYKA Bricks4kidz

 

 

Proponujemy zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Nasze warsztaty prowadzone są w oparciu o innowacyjne programy i koncentrują się na tworzeniu wyjątkowych konstrukcji

 
 

CZEGO UCZYMY?

3 RODZAJE ZAJĘĆ LEGO

BUDUJĘ I WIEM

Dla dzieci nasze zajęcia to zabawa, ale dla rodziców ważne jest to, że w tle jest także nauka…, nauka wyjątkowo przyjemna. Na zajęciach przekazujemy interesującą wiedzę na temat budowanych modeli, a następnie dzieci w praktyce samodzielnie odkrywają świat budując modele z klocków Lego® Classic w oparciu o gotowe instrukcje. Zajęcia prowadzimy w formie projektów tematycznych, składających się z takich zagadnień jak: sławne obiekty architektoniczne świata, znane budowle inżynierskie, świat energii, wynalazki, świat zwierząt, lunapark, wolność & pokój.

Zajęcia odbywają się:

Piątek 17:00 – 18:00

MOVIE MAKING

Uczymy dzieci jak zrobić animację poklatkową

wykorzystując zbudowane przez siebie modele obsadzając w głównych rolach swoich ulubionych bohaterów z różnych serii klocków Lego® (Star Wars, Harry Potter, Minecraft, Friends, City itd.).

Pokazujemy krok-po-kroku

tajniki przygotowania i produkcji fimów: oglądanie przykładów, tworzenie własnego scenariusza, budowa scenografii, animowanie postaci, montaż całości materiału, udźwiękowienie i eksport do formatu pozwalającego na odtworzenie własnego filmu na dowolnym urządzeniu.

W pracy wykorzystujemy prosty i intuicyjny w obsłudze program komputerowy. „Movie making” to najlepszy sposób na rozwój kreatywnego myślenia i wyobraźni dziecka, ale także kształtowanie ważnych zachowań związanych z organizacją czasu i miejsca pracy.

Robotyka

Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem.

Budując modele, wykorzystując specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, zdobywają praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria/mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie. Ale nie tylko.

Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych, dotykających takich zagadnień jak: siły natury, kosmos, inżynieria budowlana, prawa dynamiki, środki transportu, zima, sport, świat nauki, owadów, gadów, park jurajski, ‘gadżety’ naukowe i wiele innych.

Zajęcia odbywają się:

Piątek 18:05 – 19:05