Joga z elementami korektywy

Grupa wiekowa:

JOGA Z ELEMENTAMI KOREKTYWY

Dlaczego warto, żeby dzieci ćwiczyły jogę?

Chodzi oczywiście o zajęcia skierowane specjalnie do nich i prowadzone w ukierunkowany sposób – ćwicząc, dzieci bawią się, ale jednocześnie uczą i doskonalą.

Joga oddziałuje nie tylko na prawidłową pozycję kręgosłupa, wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, ale także poprawia koordynację i świadomość ciała. Regularne ćwiczenia jogi, również dzięki pracy z oddechem, sprzyjają zwiększonej koncentracji, a także dają poczucie spokoju i relaksu.

Jest to niezwykle ważne, szczególnie, że nasze dzieci żyją w zapędzonym świecie zapracowanych rodziców, obowiązków szkolnych, nieustających lekcji, ciężkich plecaków, ale też w świecie multimedialnych gadżetów, gier wideo i centrów handlowych. W połączeniu z pośpieszną dietą, przepełnioną słodyczami, powoduje to często skutek w postaci nadpobudliwości, z którą zarówno dziecku, jak i rodzicom niełatwo sobie poradzić.
Niektóre dzieci reagują z kolei wycofaniem się, cierpią na pogarszającą się samoocenę, co w rezultacie ma wpływ na ich relacje z rówieśnikami.
Praca z ciałem, pokonywanie barier i doskonalenie umiejętności pozwala na zbudowanie pewności siebie i sprzyja dokonywaniu świadomych wyborów, pozwalając jednocześnie na koncentrowanie się na własnym rozwoju, a nie na wypalającej rywalizacji.

Joga to też inne aspekty zdrowego stylu życia (stosunek do środowiska, używek, dieta), które wyćwiczone w dzieciństwie stają się „drugą naturą” człowieka.

Zajęcia prowadzi nauczyciel jogi Joanna Kołyszko-Tomasik która jest jest dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara (stopień Intro II), a jogę praktykuję regularnie od 2005 roku. Odbyła miesięczne szkolenie w Instytucie RIMYI w Punie w Indiach u rodziny B.K.S. Iyengara. Uczestniczyła w wielu warsztatach doskonalących u nauczycieli z Polski i zagranicy. Opracowała autorski program ćwiczeń dla osób z problemami z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Gościła w Dzień Dobry TVN, oraz Pytanie na Śniadanie w TVP2.

Współprowadziła jogę z Ashley Sergant podczas bicia rekordu Ewy Chodakowskiej na Stadionie Legii.
Jest magistrem pedagogiki.
 
 
Joga dla dzieci odbywa się w środę o godzinie 18:30